poniedziałek, 19 grudnia 2011

Lot nad średniowiecznym donżonem
Tuż przed zeszłotygodniową eskapadą na paryskie wystawy zabawek dotarła do mnie paczka-temat recenzji jednej z nowości w sklepie internetowym Fabryka Wafelkow - tekturowego samolotu od firmy Tashka.

Łatwość demontażu zadecydowała, że samolot poleciał wraz ze mną w poszukiwaniu odpowiedniej scenerii dla testowej zabawy i jej foto-zapisu.

Wyjątkowo udana jak na tę porę roku pogoda i ujmująca przestrzeń wokół najwyższego średniowiecznego zamku w Europie - Château de Vincennes - okazały się być idealne wszak zamki i samoloty, choć z różnych epok, w równym stopniu zdają się pobudzać dziecięcą wyobraźnię.


Powyższe zdjęcie, a właściwie ich seria, to dokumentacja z tamtejszej zabawy. Choć może sprawiać takie wrażenie należy zaznaczyć, że samolot bardziej nadaje się do zabawy stricte manualnej - nie jest odpowiednio wyważony pod kątem samodzielnego szybowania w powietrzu, aczkolwiek zdarzyły się i przeloty udane, a odporność tektury i konstrukcji samolotu na ilość crash testów, którym został poddany była mile zaskakująca.

Jak na tak wysokie loty straty są niewielkie - do odmalowania! ;)
 
Pokrycie tektury, z której składa się samolot warstwą jednego z czterech dostępnych kolorów tylko z jednej strony samo w sobie stanowi proste urozmaicenie, stwarzając jednocześnie impuls do dalszej zabawy: farby, kolaż, flamastry... i samolot w dłoń!

 Ważka z trzeciego numeru magazynu Fika oraz tegoroczny świąteczny Renifer Dostarczyciel Życzeń

Założona w 2010 roku Tashka obok działalności wydawniczej i odzieżowej z wolna dołącza do grona producentów co raz bardziej popularnych zabawek z tektury (obok m.in. takich firm jak Trzy Myszy) mając w swojej ofercie serię eko zabawek opublikowanych wraz z magazynem Fika, a także składanego świątecznego renifera, którego można podarować jako prezent do samodzielnego złożenia, udekorowania i powieszenia na choince.
  
Więcej:
http://www.fabrykawafelkow.pl/dla-dzieci/zabawki-edukacyjne/1352-samolot.html
https://www.facebook.com/pages/TASHKAFIKA/209327732419147
__________________________________________________________________

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...